General information
From :
Version
Vandham
| Family |
Driver |
|---|---|
| Category |
|
| Base level | Lv.20 |
| Time | — |
| Weakness | |
| Weather | |
| Musics | Monster Surprised You |
Vandham
Lv.20
Boss
Apparitions
Behavior
Mouvement
‹ Walking speed ›
2.4m/s
‹ Running speed ›
8.4m/s
‹ Fighting speed ›
6.6m/s
Shape
‹ Front ›
100°
‹ Back ›
100°
‹ Left side ›
80°
‹ Right side ›
80°
Behavior
Mouvement
Walking speed
2.4m/s
Running speed
8.4m/s
Fighting speed
6.6m/s
Shape
Front
100°
Back
100°
Left side
80°
Right side
80°
Fighting features
Lv.
Statistics
Element
HP
58149
Strengh
138
Ether
110
Dexterity
78
Agility
50
Luck
51
Physical Def.
50%
Def. Ether
10%
Crit. Rate
8%
Block rate
12%
Rewards
EXP
1500
WP
39
SP
21
Gold
650
Fighting features
—
—
— Lv. —
Statistics
‹ Element ›
‹ HP ›
58149
‹ Strengh ›
138
‹ Ether ›
110
‹ Dexterity ›
78
‹ Agility ›
50
‹ Luck ›
51
‹ Physical Def. ›
50%
‹ Def. Ether ›
10%
‹ Crit. Rate ›
8%
‹ Block rate ›
12%
Rewards
‹ EXP ›
1500
‹ WP ›
39
‹ SP ›
21
‹ Gold ›
650
Base Resistances

40%
‹ Break ›

—%
‹ Topple ›
—%
‹ Launch ›

—%
‹ Smash ›

40%
‹ Blowdown ›

40%
‹ Knockback ›
Base Resistances

40%
Break

—%
Topple
—%
Launch

—%
Smash

40%
Blowdown

40%
Knockback
Rage
Rage
Arts
Muscle Slash
150
Fast Twitch
300
Muscle Uppercut
200
Auto-Attack
70
Arts
Muscle Slash
| Type | Physical |
|---|---|
| Recharge | 5 seconds |
| Reaction | — |
| Effect | Increases damage dealt by 100% when HP is 30% or less. |
| Power | 150 |
| Hit | 2 |
| Target | One Target |
| Lenght | 10m |
Fast Twitch
| Type | Physical |
|---|---|
| Recharge | 15 seconds |
| Reaction | — |
| Effect | Evade enemy attacks during Art. |
| Power | 300 |
| Hit | 1 |
| Target | One Target |
| Lenght | 10m |
Muscle Uppercut
| Type | Physical |
|---|---|
| Recharge | 20 seconds |
| Reaction | Launch |
| Effect | — |
| Power | 200 |
| Hit | 1 |
| Target | One Target |
| Lenght | 10m |
Auto-Attack
| Type | Physical |
|---|---|
| Recharge | 0.033 seconds |
| Reaction | — |
| Effect | — |
| Power | 70 |
| Hit | 1 |
| Target | One Target |
| Lenght | 8m |
Core Crystals
Cores ship
